name="p:domain_verify" content="44e92ed3c756ae5f03cf1cf019c6cd45"/>

Blog

Ślub humanistyczny, ceremonia dla odważnych

Ślub humanistyczny, ceremonia dla odważnych

Ślub humanistyczny, ceremonia dla odważnych
Praca w mojej pracowni nadal trwa, dla nas to jeszcze nie koniec sezonu ślubnego.
W poprzedni weekend razem z hotelem Kmicic w Zemborzycach mieliśmy przyjemność stworzyć oprawę kwiatową i aranżacje miejsca zaślubin dla P. Anety i Andrzeja.
Ślub dość niekonwencjonalny, po raz pierwszy mieliśmy okazje w takim uczestniczyć, a mianowicie ślub humanistyczny. Wiem, wiem zaraz pojawią się pytania , jaki ?
Całą ceremonię poprowadził celebrant Szymon, on też wyjaśnił mi, o co chodzi w takiej uroczystości.
Ślub humanistyczny jest uroczystością w której najważniejszymi osobami są Państwo Młodzi i ich słowa, oraz humanistyczny system wartości jaki wyznają. Pod czas takiego ślubu oboje ludzi wyznaje sobie miłość w sposób jaki chcą, czy to słowami, wierszem, piosenką itd. Również sceneria może być taka jaką sobie młodzi wymarzą , czy to szczyt Giewontu czy środek stadionu albo łąki. Również sama konwencja ceremonii jest bardziej na luzie i mniej formalna jak to jest w USC.

Jeśli dla kogoś ślub tradycyjny cywilny w urzędzie to za mało, to myślę że to jest właśnie dla takich par super rozwiązanie. To tak kilka słów wyjaśnienia .
Ja natomiast przygotowałam całą oprawę florystyczną miejsca zaślubin . Główną rolę odegrała piękna ciemnoniebieska, z lekkimi przebłyskami fioletu hortensja. Kolor powalający. Z niej stworzyliśmy prosty w formie bukiet ślubny, którego główną ozdobą była śliczna aplikacja perłowa. Wspaniale prezentował się z suknią Panny Młodej.
Dla świadkowej wykonałam bransoletkę na rękę z różowej eustomy i hortensji. Tak forma ozdoby dla druhny jest coraz bardziej popularna, w tym sezonie już kilka takich wykonaliśmy. Zastępuje tradycyjny bukiecik do ręki, a wy co myślicie o takim rozwiązaniu? Chętnie poznamy wasze opinie.
Samo miejsce ceremonii ozdobiliśmy małymi kompozycjami kwiatowymi w tej samej kolorystyce co bukiety pań. Nie mogło zabraknąć świec oczywiście, umieściliśmy je w dekoracyjny klatkach.
Tło stanowiła ściana ceglana, którą ozdobiliśmy wiszącymi szklanymi kulkami - bombkami z granatową hortensją. Od spodu zostały podświetlone niebieskim światłem, efekt wow.
Alejka ślubna została rozświetlona świecami. Odzwierciedliły idealny nastrój.
Dzięki połączeniu dwóch ostrych kolorów, ciemnego niebieskiego i różowego, dekoracja była wyrazista i nadała cały charakter uroczystości ślubu .
Cóż czekamy w przyszłym sezonie na kolejne takie wyzwanie, tym razem może w bardzo nietypowym miejscu, może pod wodą, też damy radę.

piwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistycznypiwonie - humanistyczny

 

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 1014

Podobne artykuły

Komentarze

nMedio na Facebook-u!