name="p:domain_verify" content="44e92ed3c756ae5f03cf1cf019c6cd45"/>

Blog

Ślub i wesele w wiejskim, rustykalnym stylu, pomysł na oryginalną uroczystość wg. Pracowni Weddingstory w Lublinie

Ślub i wesele w wiejskim, rustykalnym stylu, pomysł na oryginalną uroczystość wg. Pracowni Weddingstory w Lublinie

Ślub i wesele w wiejskim, rustykalnym stylu, pomysł na oryginalną uroczystość wg. Pracowni Weddingstory w Lublinie

Wiele osób decydujących się na ślub z drugą połówką staje w końcu  przed dylematem jak zorganizować uroczystość tak, żeby było fajnie, oryginalnie i do tego niedrogo. Jeśli chcemy zorganizować ślub i wesele w stylu tradycyjnym to sprawę mamy dość prostą, ponieważ styl tradycyjny to nic innego jak zorganizowanie dekoracji kościoła, sali , samochodu i bukietu ślubnego w dowolnej kolorystyce. W tym stylu rodzaj kwiatów nie jest z góry narzucony a więc czy to będzie róża w kolorze białym , czy piwonia w kolorze czerwonym, ważne kwiaty były świeże dobrze dobrane i tworzyły wspaniały dodatek do całej aranżacji uroczystości.
Ale jeśli chodzi o organizację ślubu i wesela tematycznego a w tym przypadku stylu wiejskiego inaczej nazywanego rustykalnego to sprawa trochę się komplikuje ale nie na tyle żeby sprawiało wręcz przeciwnie chodzi bardziej o dobranie kwiatów, dekoracji , kolorów, szkła itd…

A wiec zacznijmy od początku jak powinien wyglądać bukiet ślubny ? Na pewno zrobiony z polnych kwiatów , szyszek,  gałązek, jest to ukłon w stronę natury. Czyli wykorzystujemy kwiaty ogrodowe, dalie, gipsówkę, róże, habry, kłosy zbóż, oraz wiele zielonych dodatków oczywiście polnych, można również wykorzystać suszone kwiaty i dodatki  ale z umiarkowaniem. Tak więc im więcej sielskiego klimatu tym lepiej, ponieważ w tym stylu naturalność i swoboda jest na pierwszym miejscu.
Jeśli chodzi o uroczystość ślubu to miejsce im dalej od cywilizacji tym lepiej ale na polskie warunki to ciężko zorganizować ślub w stodole lub starym młynie bądź na łące. Dlatego trzeba się zadowolić ślubem w plenerze przy domu weselnym lub w jego pobliżu. Ale i w takim miejscu można świetnie udekorować miejsce ślubu, i chociaż na chwile przenieść się na wiejskie klimaty.
Dekoracja, aranżacja kwiatowa sali, ślubu plenerowego to nic innego jak wykorzystanie naturalnych materiałów. Często wykorzystuje drewniane podkładki pod świeczki, lampiony, małe wazoniki po to żeby podkreślić na stołach akcent wiejski. Oczywiście z dodatkiem materiału jutowego, delikatnych wstążek w kolorze ziemi i stylowych szklanych słoiczków oraz buteleczek gdzie można włożyć  np. lawendę, garść kłosów lub kilka delikatnych małych goździków. W sali ostatnio wykorzystałam białe skrzyneczki  gdzie włożone były kompozycje ze słonecznikiem a w miejscu za parą młodą zawiesiłam girlandy: materiał jutowy na sznureczkach połączony z lampkami, efekt był niesamowity. Więcej relacji na zdjęciach , zapraszam do obejrzenia moich realizacji.

piwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rustypiwonie - rusty

 

Kategorie:

Tagi:

Liczba wyświetleń: 2045

Podobne artykuły

Komentarze

nMedio na Facebook-u!